Коли настає час для мистецтва? Про виставку «Сонце сходить на заході» у Кривому Розі
З 1 серпня до 8 вересня у Кривому Розі проходить виставка «Сонце сходить на заході». Проєкт торкається тем віку та старіння. Виставка організована Криворізьким центром сучасної культури (KRCC), який працює з травня 2023 року. «Сонце сходить на заході» курує критик, публіцист, запрошений експерт Дослідницької платформи PinchukArtCentre, Костянтин Дорошенко.
«Конотопська відьма» на сцені Кривого Рогу
До Кривого Рогу у театр імені Тараса Шевченка завітала вистава «Конотопська відьма» режисера Івана Уривського — сучасна версія класичної сатиричної комедії за мотивами повісті Григорія Квітки-Основ’яненка. Що робить цю постановку унікальною? Чому її називають втіленням боротьби між світлом і темрявою? Все, глибокий зміст постановки та які враження залишила вистава у глядачів — в сюжеті.
Театральна подія року у Кривому Розі – вистава «Конотопська відьма» зібрала аншлаг
1 грудня у театрі драми та музичної комедії ім. Т. Г. Шевченка в Кривому Розі відбулася довгоочікувана вистава «Конотопська відьма» режисера Івана Уривського. Постановка, яка вже встигла стати справжньою театральною сенсацією України та здобула Національну премію України ім. Тараса Шевченка, зібрала понад 650 глядачів у залі – усі місця були заповнені до останнього!
Без бандитського вайбу та ейджизму: у Кривому Розі долають стереотипи мистецтвом
Кривий Ріг, Україна – Місто металургів та хуліганів — саме такі уявлення про Кривий Ріг тягнуться за ними шлейфом ще з 90-х років. Це потужний промисловий центр, втім культурним осередком його не назвеш. І тим ціннішим є мистецький проєкт «Сонце сходить на заході», що розпочав там свою роботу у серпні.
Місця сталевих людей, де «Сонце сходить на заході»
Металургія і творчість поєднуються там, де попри географічні константи «Сонце сходить на заході». Під такою оксюморонною назвою у Кривому Розі відкрилася виставка, присвяченої 90-річчю «АрселорМіттал Кривий Ріг» – найбільшого гірничо-металургійного підприємства України.
Підтримка громади – фундамент: як створити сучасний арт-простір на прикладі Кривого Рогу
Мистецтво може допомагати проживати складний досвід, зцілювати рани, фіксувати історію та слугувати потужним інструментом самовираження. Подібно до спорту, ним можна займатись вдома, а можна, і що часто більш ефективно, у спеціальних місцях – мистецьких центрах.
Катерина Левченко, засновниця KRCC: «Зараз час креативно розвивати Кривий Ріг — у ньому пожвавлена економіка та приплив людей»
«Кривий Ріг як індустріальний центр — це факт, але водночас потужний, ще радянський наратив, що робить невидимим багато інших речей, які є в місті», — каже Катерина Левченко, засновниця Криворізького центру сучасної культури (KRCC).
Історія Васі Дмитрика і його «Опалювального сезону»: розмова про мистецтво і штучний інтелект
Виставка одеського художника Васі Дмитрика «Опалювальний сезон» у просторі «Висока кімната» в Кривому Розі тривала від середини червня до середини липня, а наступна її презентаційна точка — Ars Electronica Festival, який відбудеться цьогоріч 4—8 вересня в австрійському місті Лінц.
Як у різних країнах світу дають нове життя покинутим шахтам і заводам
На освітній програмі в рамках резиденції «Кривий Ріг: Культурна Спадщина», організованій Kryvyi Rih Cultural Centre, мешканці й мешканки Кривого Рогу мали можливість послухати лекцію «Регенерація виробничих просторів міст: європейський досвід для України»