Без бандитського вайбу та ейджизму: у Кривому Розі долають стереотипи мистецтвом
Кривий Ріг, Україна – Місто металургів та хуліганів — саме такі уявлення про Кривий Ріг тягнуться за ними шлейфом ще з 90-х років. Це потужний промисловий центр, втім культурним осередком його не назвеш. І тим ціннішим є мистецький проєкт «Сонце сходить на заході», що розпочав там свою роботу у серпні.
Місця сталевих людей, де «Сонце сходить на заході»
Металургія і творчість поєднуються там, де попри географічні константи «Сонце сходить на заході». Під такою оксюморонною назвою у Кривому Розі відкрилася виставка, присвяченої 90-річчю «АрселорМіттал Кривий Ріг» – найбільшого гірничо-металургійного підприємства України.
Підтримка громади – фундамент: як створити сучасний арт-простір на прикладі Кривого Рогу
Мистецтво може допомагати проживати складний досвід, зцілювати рани, фіксувати історію та слугувати потужним інструментом самовираження. Подібно до спорту, ним можна займатись вдома, а можна, і що часто більш ефективно, у спеціальних місцях – мистецьких центрах.
Катерина Левченко, засновниця KRCC: «Зараз час креативно розвивати Кривий Ріг — у ньому пожвавлена економіка та приплив людей»
«Кривий Ріг як індустріальний центр — це факт, але водночас потужний, ще радянський наратив, що робить невидимим багато інших речей, які є в місті», — каже Катерина Левченко, засновниця Криворізького центру сучасної культури (KRCC).
Історія Васі Дмитрика і його «Опалювального сезону»: розмова про мистецтво і штучний інтелект
Виставка одеського художника Васі Дмитрика «Опалювальний сезон» у просторі «Висока кімната» в Кривому Розі тривала від середини червня до середини липня, а наступна її презентаційна точка — Ars Electronica Festival, який відбудеться цьогоріч 4—8 вересня в австрійському місті Лінц.
Як у різних країнах світу дають нове життя покинутим шахтам і заводам
На освітній програмі в рамках резиденції «Кривий Ріг: Культурна Спадщина», організованій Kryvyi Rih Cultural Centre, мешканці й мешканки Кривого Рогу мали можливість послухати лекцію «Регенерація виробничих просторів міст: європейський досвід для України»