Виставка «Памфірова Маланка: Танець життя та смерті»

Illustration

Назва: «Памфірова Маланка: Танець життя та смерті»Коли: 31.03.-28.04.2024Де: вул. Костенко, 37, Кривий Ріг (Grey Club House)
Криворізький Центр Сучасної Культури / KRCC спільно з Grey Club House презентують експозицію до фільму «Памфір» компанії Bosonfilm, створену за підтримки Українського Дому.
Виставка представляє костюми, реквізит, обрядові маски, ескізи і розкадровки сцен фільму, режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука, фото- і відеоматеріали про створення кінокартини, про живу народну традицію Маланки та про особливу художню реальність фільму.

Маланка — це український традиційний новорічний обхідний обряд з рядженими. Навколо самого обряду й розвивається головна лінія фільму «Памфір».

Премʼєра фільму «Памфір» відбулася у травні 2022 року на Каннському кінофестивалі. Європейська кіноакадемія та спілка міжнародних кінокритиків FIPRESCI номінувала його на приз “Відкриття року”. За минулий рік фільм отримав більш ніж 20 нагород на міжнародних кінофестивалях по всьому світу, в т.ч. став володарем Гран-прі 51-го Міжнародного кінофестивалю «Молодість» та був визнаний кращим фільмом року Українською кіноакадемією, Спілкою кінокритиків України та світовими виданнями The Guardian, Cineuropa, Telerama (Le Monde). За сім тижнів прокату в Україні стрічка зібрала майже 11,5 млн грн, а кількість проданих квитків перевищує 77 тис. Також стрічку було відібрано до участі у програмах понад 60 кінофестивалів у 30 країнах світу.

Виставку «Памфірова Маланка: танець життя та смерті» було ініційовано продюсерками фільму Альоною Тимошенко та Олександрою Костіною, розроблено куратором Олексієм Анановим та представлено в Українському Домі в лютому 2022 року. Після цього її змогли побачити більш ніж 40 тисяч відвідувачів у виставкових залах Чернівців, Львова, а також в Києві в Національному музеї народної архітектури та побуту.

«Маланка – це не лише українське народне свято, а також традиційний обряд, де використовуються маски та костюми, які більшість учасників виготовляють власноруч. Вважаємо, що виставка «Памфірова Маланка: танець життя та смерті» в Кривому Розі є унікальною можливістю відчути красу та унікальність української культури та наших традицій. Ми пишаємося не лише нашою історією, а й якістю кінематографа, який стає все більш визнаним у всьому світі та отримує значущі нагороди», – прокоментувала голова ГО «Інститут Розвитку Кривого Рогу» Катерина Левченко.

У центрі сюжету фільму − історія родини Леоніда на прізвисько Памфір. Він повертається додому після заробітків, щоб возз’єднатися із сім’єю, але випадок змушує його звернути на ризикований шлях контрабандиста з незворотними наслідками. Події фільму розгортаються в західних областях України напередодні традиційного карнавалу Маланка.

Виставку можна відвідати щосуботи з 12:00 та щонеділі з 15:00 до 19:00, за адресою вул. Костенко, 37, Кривий Ріг (Grey Club House). Вхід вільний. Також в рамках виставки, 20 квітня, відбудеться кінопоказ фільму «Памфір». 

Криворізький Центр Сучасної Культури / KRCC – громадська ініціатива, покликана розвивати культуру, мистецтво, креативні індустрії у Кривому Розі. Місія центру – розвинути культурний потенціал Кривого Рогу, створивши стимулююче середовище для креативних індустрій, через діяльність інституції KRCC.

Grey Club House – ультрасучасний житловий комплекс в самому центрі Кривого Рогу.