Виставка «Візуальні голоси жінок»

Illustration

Назва: «Візуальні голоси жінок»Коли: 21.03 – 19.04.2025, відкриття о 17:00Де: Гончаренко Центр Кривий Ріг (вул. Комерційна 4)

У індустріальному Кривому Розі відкривається феміністична виставка «Візуальні голоси жінок». Цей проєкт, побудований на концепції intersectionality (перехресності), досліджує, як різні аспекти жіночої ідентичності — гендер, соціальний статус, етнічна належність, місце проживання чи професія — взаємодіють і формують унікальний досвід кожної жінки. Вибір Кривого Рогу для проведення виставки не випадковий. Місто з індустріальним характером та сучасною культурою стає метафорою перехресності: місця, де жіночі голоси набувають сили, а їхні історії — особливої ваги.
Кожна робота, представлена на виставці, розповідає про жінок як архітекторок власного життя. Жінки керують підприємствами, працюють у важкій промисловості, будують сім’ї, беруть участь у захисті країни та добровільно опановують різні соціальні ролі. Водночас попри на будь-який їх вибір, вони змушені долати багатошарові бар’єри дискримінації, які виникають на перетині гендеру, економічного статусу, культурного контексту та соціальних очікувань.
Ідея виставки базується на усвідомленні, що жіночий досвід не можна описати одновимірно. Мисткині, чиї роботи представлені у проєкті, звертаються до складних питань:
● Як поєднання різних ідентичностей впливає на сприйняття жінок у суспільстві?● Що означає бути жінкою у промисловому місті, у військовому контексті чи в умовах соціальних трансформацій?● Які ролі обирають жінки, коли вибір обмежено стереотипами або зовнішніми обставинами?
Ці питання не залишаються лише риторичними: вони знаходять відповідь у мистецьких творах, які поєднують локальний контекст з універсальними темами.
Перехрестіть як концепція допомагає зрозуміти складність жіночого досвіду, підкреслюючи, що жінки можуть робити вибір належати до так званої "слабкої статі", або ставати рушійною силою суспільних змін. Роботи мисткинь розкривають локальний контекст індустріального міста: праця на виробництві, соціальна роль у родині, вплив війни. Художниці з інших регіонів України додають свої голоси, показуючи багатогранність жіночого життя у різних соціальних, культурних та економічних умовах.
«Візуальні голоси жінок» — це проєкт, що створює простір для діалогу, платформу для суспільних змін. Виставка запрошує до роздумів: як ми сприймаємо жінок? Чи враховуємо ми їхню багатовимірність? Чи засуджуємо ми жінок за їх вибір щодо власної соціальної ролі? Як кожен із нас може долучитися до створення суспільства, де жінки мають рівні можливості й свободу вибору?
Художниці, що беруть участь: Катерина Бондарець, Ксенія Гнилицька, Xuanh sisters, Настя Ех, Оксана Жарун, Ксенія Костянець, Марія Куліковська, Влада Ралко, Анастасія Тимошенко, Марина Чайка.
Проєкт триватиме до 19 квітня, за графіком: понеділок-субота: з 10:00 до 18:00. Вхід вільний. 
В рамках виставки відбудеться серія подій: ● 29 березня 12:00, Artist Talk: Оксана Жарун; ● 5 квітня 12:00, Artist Talk: Ксенія Костянець; ● 12 квітня о 12:00, дискусія «Представлення жінок у Кривому Розі». ● Окрім цього, щосуботи, об 11:00 буде проходити безкоштовна авторська екскурсія від медіаторів виставки Ксенії Фурси та Назара Тихоступа. 
Проєкт реалізовується Криворізьким Центром Сучасної Культури / KRCC у партнерстві з Гончаренко Центром Кривий Ріг за підтримки Українського Жіночого Фонду. 
Інформаційні партнери проєкту: Експерт-КР, krivbass.city, Давай підемо! Кривий Ріг

Криворізький Центр Сучасної Культури / KRCC — громадська ініціатива, покликана розвивати культуру, мистецтво, креативні індустрії у Кривому Розі. Місія центру — розвинути культурний потенціал Кривого Рогу, створивши стимулююче середовище для креативних індустрій, через діяльність інституції KRCC.

Фотозвіт з відкриття виставки. Фотографка Анна Бальвас