Open Call на резиденцію«Кривий Ріг: Культурна спадщина»

 • Illustration

  Назва:

  «Кривий Ріг: Культурна спадщина»

  Дедлайн:

  2 червня, 23:59

  Криворізький Центр Сучасної Культури / KRCC оголошує open call на участь у резиденції Кривий Ріг: культурна спадщина для урбаністів та всіх, кому не байдужа доля Кривого Рогу! 

«Кривий Ріг: Культурна спадщина» – має на меті сприяння збереженню та оновленню культурної та індустріальної спадщини Кривого Рогу. Проєкт зосереджений на створенні міжсекторальної співпраці між архітекторами, урбаністами, художниками, істориками та представниками громадянського суспільства Кривого Рогу та інших міст України для розробки сценаріїв відновлення міста, ревіталізації його індустріальної спадщини та збереження культурної, що відображають його унікальність.

Що вас очікує під час резиденції?

Урбаністичний воркшоп у Кривому Розі з використанням партисипативних практик задля збереження культурної спадщини міста та ревіталізації індустріальних об'єктів.
Діяч_ки в різних сферах життя Кривого Рогу запрошені для спільного напрацювання такої візії ревіталізації індустріальних об'єктів, що транслюватиме культурну спадщину міста та створить майданчики для подальшого розвитку культури в місті. Воркшоп побудований на використанні практик співтворення та дослідження міста, аби учасники воркшопу самі винайшли інструменти, які використовуватимуть надалі для розвитку міста так, щоб воно відповідало побажанням та потребам мешкан_ок. Результатом воркшопу стане презентація, що має на меті залучення громади до подальшого обговорення та розвитку ідей для подальшої реалізації. Кураторки Марія Коробко (дослідниця, практиканта людино-орієнтованого дизайну, ex Агенти Змін, Місто-сад) та Маргарита Гогун (дослідниця міського простору, фасилітаторка).

Освітня програма, що складається з тематичних лекцій з деколонізації та нових культурних наративів: переосмислення історії та формування нових культурних наративів, ревіталізації, висвітлення підходів до успішної ревіталізації міських просторів та культурних об'єктів, індустріальні об'єкти Кривого Рогу, значущі об'єкти культурної спадщини Кривого Рогу та їх вплив на сучасний контекст, модеровану дискусію щодо повоєнної відбудови міста. Кураторка Євгенія Лаптій (менеджерка KRCC).

Програма резиденції триватиме з 8 червня до 16 червня 2024 року.
Дедлайн на подачу заявок 02 червня 2024 року.


Проєкт «Кривий Ріг: Культурна спадщина реалізується ГО «Інститут Розвитку Кривого Рогу», та співфінансується програмою ZMINA: Rebuilding, створеною за підтримки Європейського Союзу в рамках спеціального конкурсу заявок на підтримку українських переселенців та українського культурного і креативного секторів, за підтримки МБФ "ІЗОЛЯЦІЯ", Trans Europe Halles та Malý Berlín.